Choď na obsah Choď na menu
 


Biografia Shannen Doherty

Shanny sa narodila dňa 12.4.1971 rodičom Rose a Tomovi Dohertyovým ako mladšia sestra brata Seana.Prišla na svet v meste Memphis v štáte Tennessee v USA.Odmalička mala veľmi rada zvieratá.V škole mala veľmi dobré výsledky,snažila sa a mala veľa priateľov.Nesprevádzali ju nijaké problémy.Aj napriek tomu bola viac uzavretá a samotár.Najviac času trávila s otcom.
Keď mala 7 rokov,s rodinou sa presťahovali do Los Angeles.Túžila sa stať herečkou a odmalička mala veľký talent.Rodičia boli najprv proti,no v dnešnej dobe toho určite neľutujú.Jej prvým filmom bola komédia "Otec Murphy" kde hrala Drusilly Shannon.Bol o ňu záujem,pretože bola veľmi talentovaná.Najviac ju preslávil seriál Beverly Hills 90210.Zarábala slušné peniaze a niekto by si myslel,že mala skvelý život.No opak bol pravdou.začala veľa fajčiť,piť a prepadla aj drogám.Vtedy bolo jej bezpečné miesto o svojej skvelej kamarátky,ktorú poznala už dlhé roky,Holly Marie Combs.Kvôli problémom bola vyhodená zo seriálu BH90210.No vďaka jej talentu dostávala ďalšie a ďalšie ponuky,ktoré ako tak psychicky zvládala.
Shannen sa v roku 1998 dozvedela o projekte Charmed-Čarodejnice.O úlohu sa zaujímala.Svoje problémy a zlé vzťahy s Aaronom Spellingom boli ako-tak urovnané a Shanny získala úlohu Prudence Halliwell,najstaršej sestry-čarodejnice.Odoberala 75 000 amerických dolárov týždenne! Po 3 rokoch natáčania musela aj tento seriál opustiť,pretož nastali opäť problémy,tentokrát v jej osobnom živote.Zasa prepadla alkoholu a vraj i drogám a svoj smútok a žiaľ premieňala na zlobu,hnev a agresivitu.Rozhádala sa s každým s kým mohla.Stále však mala pred sebou svoju spriaznenú dušu Holly M.Combs,ktorá vďaka Shanny hrala v Charmed Piper,Pruinu mladšiu sestru.Shannen teda odišla a na jej miesto prišla nová sestra,herečka Rose McGowan.Shannen mala po tom filmovú pauzu ale neskôr sa opäť nakopla a alkohol i drogy šli do kontajnera kam patria.
Shannen sa po krátkej známosti v roku 1993 vydala za Asley Hamiltona.Manželstvo nevydržalo a rozviedli sa.Po niekoľkých rokoch sa vydala za Richarda Solomona,ale ani toto manželstvo nevydržalo dlho a skončilo rozvodom.Shannen nemá v súčastnosti vážneho partnera.
Žije na ranči,kde chová 7 koní a má tiež 2 psov.Jazda na koni a staranie sa o svoje zvieratá patrí k jej záľubám.Tiež má rada plávanie,večerné prechádzky,svojich priateľov.Okrem tohto ranču vlastní dom v Malibu,luxusnej časti Los Angeles.
Shannen je alergická na vlnu a čokoládu,no tvrdí,že denne jej potrebuje aspoň tabuľku a nedokáže odolať karamelovo-čokoládovej tyčinke Twix.
Je vášnivou zberateľkou topánok!Vlastnila ich vyše 350 párov,no väčšinu dala na charitu.Oblieka sa pohodlne a obyčajne,nepotrpí si na šperky a elegantné a extravagantné oblečenie.
Svoj voľný čas trávi näjma so svojou rodinou a blízkymi priateľmi.Napriek tomu,že so Shanny je veľa problémov,je stále žiadanou a atraktívnou herečkou,pretože jej talent siaha ku hviezdam!

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

shannen

(mata, 19. 5. 2009 19:18)

podla mna je shannen užasná herečka a ešte lepši človek mam ju velmi rada ale by ma zaujímala či ma dieta!!!!!!!!!!